5 porad dla autorów opcji – Edukacja na rynku Forex.

5 porad dla autorów opcji


Wskazówka 1: Miej zdyscyplinowany plan

Opcje pisania nie powinny być traktowane inaczej niż jakikolwiek inny rodzaj inwestycji. Musisz zaplanować swój handel i handlować swoim planem. To powiedziawszy, musisz określić parametry zysku i ryzyka dla każdej transakcji. W przypadku opcji pisania maksymalny zysk to premia pobierana z góry. Zmagania, z jakimi boryka się wielu autorów opcji, polegają na tym, jak zarządzać pozycją, gdy rynek zacznie działać przeciwko nim.

Pisanie nagich opcji jest jedną z najtrudniejszych strategii do zarządzania, ponieważ ryzyko jest nieograniczone. Rynki z dźwignią, podobnie jak rynki futures, mogą poruszać się bardzo szybko, co może bardzo utrudnić właściwe zarządzanie ryzykiem. Nawet jeśli masz psychiczny przystanek, aby zmniejszyć straty, poważny ruch na rynku może nie pozwolić ci wyjść w tym momencie. Premie mogą podwoić się lub potroić, zanim będzie można odkupić opcję. Dlatego tak ważne jest posiadanie konkretnego planu. W przypadku gdy rynek ruszy przeciwko tobie, twój plan handlowy pozwoli ci działać szybko, aby zapobiec dalszym szkodom.

Jeśli koncepcja nieograniczonego ryzyka jest nieatrakcyjna, jednym z rozwiązań nagich opcji byłyby spready kredytowe. Spready kredytowe mają określone parametry handlowe zarówno po stronie zysków, jak i strat. Możesz łatwo z góry określić najlepszy i najgorszy scenariusz. Większość opcji wygasa bezwartościowo, ale to nie znaczy, że pozycja nie przejdzie wzlotów i upadków. Akceptując parametry ryzyka / zysku dla spreadu, powinieneś czuć się swobodnie siedząc z dnia na dzień na wahania i wprowadzać zmiany tylko wtedy, gdy zmieni się perspektywa długoterminowa.
Wskazówka 2: Kontroluj dźwignię

Opcje zapewniają fantastyczną okazję z dźwignią; ważne jest jednak bystre podejście do korzystania z tej dźwigni. Unikalną przeszkodą dla autorów opcji przeszkód jest marża. W przeciwieństwie do bazowych kontraktów terminowych marża przeznaczona na opcje sprzedaży nie jest stawką zryczałtowaną. Zamiast tego margines jest określany przez SPAN. SPAN to zestaw wyrafinowanych algorytmów, które określają marżę zgodnie z Twoimi pozycjami ryzyka jednego dnia. Odległość ceny wykonania od instrumentu bazowego, czas pozostały do ​​wygaśnięcia oraz zmienność to czynniki, które mogą wpłynąć na naszą marżę. Biorąc to pod uwagę, margines jest po prostu wskazówką. Właśnie dlatego dźwignia jest tak ważna. Możesz zostać odpowiednio wykorzystany zgodnie z marżą pierwszego dnia, ale wraz z upływem czasu i wraz z ruchami bazowych kontraktów terminowych marża może się drastycznie zmienić. Dramatyczne, niestabilne ruchy mogą powodować, że traderzy wcześniej opuszczają pozycje z powodu wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Im większa dźwignia, tym bardziej wrażliwa będzie Twoja pozycja na te wahania cen. To kolejny powód, dla którego wielu inwestorów preferuje spready kredytowe. Kredyty mają określone ryzyko i z kolei będą miały mniej dotkliwe wahania marży.
Wskazówka 3: Nie trzymaj się bezwartościowych opcji

Celem pisania opcji jest zebranie premii czasowej i umożliwienie zaniku wartości opcji. Chociaż naszym celem jest, aby nasze opcje wygasły bezwartościowo, nie oznacza to, że nie możemy odkupić opcji wcześniej. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy na opcji pozostało dużo czasu. Jeśli 80-90% całkowitej wartości opcji uległo rozkładowi, nie ma sensu ryzykować pozycji dla dodatkowych 10-20%. Istnieją pewne strategie, które będą wymagały trzymania opcji do wygaśnięcia, ale chyba, że ​​twoja strategia polega na wypisywaniu opcji pieniężnych daleko od kilku tyknięć, prawdopodobnie rozsądnie byłoby odrzucić ryzyko ze stołu. Ważne jest, aby stale oceniać ryzyko i zarządzanie handlem przez cały okres istnienia pozycji.
Wskazówka 4: Uważaj na najważniejsze raporty i wydarzenia

Niezależnie od tego, czy jesteś traderem technicznym czy fundamentalnym traderem, musisz znać kluczowe raporty rynkowe i wydarzenia. Powinieneś mieć dostęp do kalendarza ekonomicznego, który zidentyfikuje wszystkie zaplanowane raporty. Podczas analizowania naszych transakcji będziemy musieli pamiętać o tych datach. Jak omówiono w naszej ostatniej wskazówce, jeśli większość premii z naszej opcji została usunięta przed raportem, najlepiej odejść od ryzyka, jeśli raport jest wyjątkowo jednostronny.
Wskazówka 5: Wybierz rynki, z którymi czujesz się komfortowo

Powinniśmy dobrze zrozumieć obecny trend rynkowy i długoterminowy fundamentalny obraz. Świadomość podstaw, zaplanowanych raportów i kluczowych obszarów technicznych (linii trendu, średnich kroczących, osi obrotu itp.) To kluczowe aspekty naszego analizowania naszej wymiany handlowej. Im bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, co napędza rynek, tym bardziej możemy być pewni naszych analiz. Im bardziej ufamy naszej analizie, tym łatwiej będzie ocenić naszą pozycję i ustalić, czy nagły ruch jest krótkim skokiem na rynku lub początkiem nowego trendu. Powinniśmy dobrze wyczuć zmienność rynku i typowy zakres handlu, abyśmy mogli określić, kiedy obecne otoczenie rynkowe zaczyna się zmieniać. Ten komfort i wiedza powinny pomóc Ci zachować większą dyscyplinę i postępować zgodnie z ustalonym planem handlowymwypłukane po wejściu do handlu.

Recent Content

link to Irlandia i Chiny hamują wzrost cen towarów

Irlandia i Chiny hamują wzrost cen towarów

Globalne rynki kontraktów futures na surowce doświadczyły znacznej korekty w ciągu ostatnich pięciu dni handlu, ponieważ zwyżkowa wiadomość od Benjamina Bernanke i Rezerwy Federalnej ustąpiła miejsca znacznie bardziej upartemu nastrojowi ze strony Ludowego Banku Chin i Irlandii. Indeks Thomson Reuters / CRB, który śledzi ceny 19 kluczowych surowców, spadł o 3,2 procent do 296,22, pozostawiając […]
link to Uśrednianie kosztu dolara: Jim Cramer vs. Dennis Gartman

Uśrednianie kosztu dolara: Jim Cramer vs. Dennis Gartman

Jim Cramer vs. Dennis Gartman Dwóch moich ulubionych komentatorów finansowych to Dennis Gartman i Jim Cramer. Powiedz, co o nich zrobisz (i przeczytałem krytykę o obu), ale są to szanowani, odnoszący sukcesy handlowcy, od których każdy może się uczyć. Jednym z problemów, które widziałem na blogach i forach dyskusyjnych, są stanowiska dotyczące „uśredniania” lub „dodawania […]