Zasada handlu numer jeden – Edukacja na rynku Forex.

Zasada handlu numer jeden


Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłem się przez wszystkie lata na rynkach finansowych, nigdy nie wpływa to na utratę pozycji. Oznacza to, że nigdy nie „uśredniaj” tracąc pozycję długą lub „uśredniaj” tracąc pozycję krótką. Jest to jeszcze ważniejsze, gdy używasz dźwigni. Jest bardzo dobrze powiedziane: „Twoja pierwsza strata jest twoją najlepszą stratą”. Oznacza to, że najlepiej jest wziąć niewielką stratę, zanim stanie się ona większą lub, co gorsza, stratą, która pochłonie większość twój kapitał handlowy. Aby uniknąć tego poważnego błędu handlowego, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego inwestorzy dodają do przegranych, dlaczego inwestorzy nie powinni tego robić i co mogą zrobić, aby temu zapobiec.
Dlaczego inwestorzy dodają do tracących pozycji

Inwestorzy pozostają w pozycji tracącej tylko z dwóch powodów. Albo nie chcą się mylić na temat rynku, albo nie chcą stracić pieniędzy na handlu. Czasami jest to połączenie obu. Niezależnie od tego, który z nich jest, powoduje, że inwestorzy pozostają na pozycjach, które są przeciwko nim.

Ponieważ inwestorzy tracą pieniądze, uważają, że jeśli dodają do pozycji tracącej, mogą obniżyć średni koszt pozycji. Załóżmy na przykład, że trader chce być ropą naftową i sprzedaje 1 kontakt ropy naftowej za 75,00 USD. Ropa naftowa kosztuje teraz 80 USD, a inwestor ma 5 USD surowej ceny (5000 USD). Następnie handlowiec decyduje się sprzedać za krótki dodatkowy kontakt ropy naftowej za 80 USD. Średnia krótka pozycja wynosi 77,50 USD (średnio 80 USD i 75 USD).

Handlowiec potrzebuje teraz tylko ropy naftowej, aby uzyskać 2,50 $ na swoją korzyść, aby uzyskać rentowność 77,50 $, zamiast 75,00 $. Jednak każdy kleszcz Ropa naftowa idzie przeciwko handlowcowi powyżej 80,00 $ za baryłkę będzie liczyć się dwa razy dużo, pochłaniając dostępny kapitał podwójną stawkę. Co gorsza, rynki, które wykazują tendencję w jednym kierunku, nadal wykazują tendencję w tym kierunku.
Dlaczego inwestorzy nie powinni dodawać do pozycji tracącej

Kiedy inwestor traci pozycję, rynek mówi mu, że się myli. Rynek to całkowita suma wiedzy psychologicznej, technicznej i podstawowej. Rynek jest całkowitą sumą całej wiedzy inwestorów i opinii rynkowych. Obejmuje pieniądze instytucjonalne, państwowe fundusze majątkowe, zarządzających funduszami hedgingowymi, fundusze śledzące trendy, komercyjne odsetki zabezpieczające oraz wszystkich pozostałych uczestników, dużych i małych.

Jeśli trader nadal utrzymuje pozycję tracącą po tym, jak rynek mówi, że się myli, to w zasadzie mówi, że ma rację, a suma zbiorcza lub reszta rynku jest błędna. Innymi słowy, globalny konsensus mówi handlowcowi, że świat jest okrągły, podczas gdy handlowiec upiera się, że świat jest płaski. To prawie zawsze prowadzi do większych strat. Rynki zwyżkowe zwykle handlują na wyższym poziomie, a rynki niedźwiedzie zwykle na niższych obrotach. Aby zmienić ten trend, potrzeba czegoś znacznie fundamentalnego lub technicznego na tym rynku.

Inwestor nie tylko źle zwalnia Crude za 75 USD, ale dwa razy tak samo źle sprowadza rynek na 80 USD. Straty rosną teraz wykładniczo, jeśli nadal będzie się powiększał do pozycji przegranej. Ponadto podwoił swoją dźwignię w złym handlu. W międzyczasie, gdyby trader zatrzymał 1 lub 2 USD na pozycji ropy naftowej, wziąłby na siebie stratę i zakończyłby handel. Byłby w stanie przyznać, że się mylił, i przejść do następnej okazji, zamiast generować większe straty i pozwolić innym szansom przejść, gdy był na przegranej transakcji.
Chwileczkę, „uśredniłem” i zarobiłem pieniądze!

Jeśli wcześniej uśredniłeś straty pozycji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zadziałało to na Twoją korzyść. Problem polega na tym, że gdy tylko nie zadziała to na Twoją korzyść, zdmuchniesz konto. Za każdym razem, gdy „uśredniasz” i osiągasz sukces, oszukujesz handlując śmiercią. To prawie jak gra w rosyjską ruletkę. Kończy się tylko raz, a kiedy to się kończy, kończy się.
„Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż możesz pozostawić rozpuszczalnik” – John Maynard Keynes

Jeśli chodzi o handel lewarowany, nigdy nie powiedziano prawdziwszych słów. Inwestorzy, którzy chcą utrzymać utratę pozycji „dopóki nie wrócą” do ceny, którą wprowadzili, mogą nigdy tego nie zobaczyć. Inwestor, który ma 10-krotny surowiec o wartości 10 000 $ za 75,00 $, ma tylko 10 $ miejsca przed wyciągnięciem konta do zera. Większość ludzi myśli, że nigdy nie dopuści do tego, aby pozycja poszła im tak daleko, ale tak się dzieje i nie ma pewności, że rynek wróci do 75 USD, zanim osiągnie 85 USD, co spowoduje, że inwestor zlikwiduje pozycję dla bardzo dużej utrata.
ROZWIĄZANIE

Prostym rozwiązaniem jest nigdy nie zwiększać pozycji przegranej. Jednak jako doświadczony broker, analityk, wydawca biuletynu handlowego i indywidualny handlowiec, wiem, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Oto kilka zasad, według których należy żyć, aby pomóc ci przestać dodawać do tracących pozycji.
Zatrzymaj miejsca poza normalnymi zakresami obrotu

Wchodząc na pozycję, inwestorzy muszą dać swoim pozycjom wystarczająco dużo miejsca, aby pracowali na ich korzyść, ale muszą też mieć przerwy, jeśli rynek porusza się zdecydowaniezainstalować je. Dla tradera swingu lub pozycji oznacza to zatrzymywanie się tuż poza najnowszymi zakresami handlu. Może to być najniższy / najwyższy poziom z poprzedniego dnia, miniony tydzień lub tuż poza naturalnymi liniami wsparcia i oporu dla rynków. Handlowcy muszą zdefiniować ten parametr ryzyka PRZED wejściem na rynek. Handlowcy muszą wiedzieć, jakie jest ryzyko, i upewnić się, że czują się swobodnie z ryzykiem, jeśli mylą się co do kierunku rynku.
Mentalną klarowność można osiągnąć dopiero po wyjściu z pozycji przegranej

Kiedy inwestor znajduje się na pozycji tracącej, a rynek nadal się nim sprzeciwia, bardzo trudno jest podejść do sytuacji z opanowaniem i umysłem. Strach przed utratą pieniędzy może być największym czynnikiem w psychologii handlu. Powoduje to, że inwestorzy widzą rzeczy irracjonalnie, ponieważ robią wszystko, co możliwe, aby nie ponieść straty. Prowadzi to do złego podejmowania decyzji i złej oceny. Dlatego tak ważne jest zdefiniowanie parametrów stop loss przed wejściem na rynek i trzymaniem się go.

Niestety, czasami inwestorzy wchodzą w transakcje bez zatrzymania lub pozwalają, aby pozycja przebiegła zbyt daleko w stosunku do nich. Jeśli to możliwe, spróbuj wyobrazić sobie, że jesteś płaski, a nie w pozycji. Więc zadaj sobie pytanie, czy byłbyś płaski, czy wróciłbyś na swoje miejsce? Jeśli nie, musisz się wydostać i szybko. Jeśli inwestor nie może uczciwie powiedzieć, co by zrobił, lub nie może oderwać się od sytuacji, najlepiej wyjść. Wydostanie się z przegranego łagodzi stres i pozwala traderowi podejść do rzeczy z poziomą głową. Gdy trader znajdzie się poza pozycją, zawsze może wrócić, jeśli uzna, że ​​jest to właściwy ruch. Niektórzy inwestorzy nie lubią tej metody, ponieważ nie chcą wydawać dodatkowej prowizji za wyjście i powrót. Jednak jasność uzyskana z wyjścia z pozycji tracącej jest nieoceniona w porównaniu z dodatkowymi kosztami transakcji. Nie martw się o kilka dolarów, gdy w grę wchodzą tysiące.
Musisz być w stanie przyznać się, gdy jesteś w błędzie i stracić

Możliwość przyznania się do błędu i poniesienia straty jest pierwszym krokiem na drodze do udanego handlu. Nikt nie jest doskonały w handlu. Odebranie niewielkiej straty to niewielkie zwycięstwo w handlu. Chodzi o to, aby pozwolić wygranym transakcjom działać i wychodzić z przegranych za niewielką stratę. Nie możesz jednak dotrzeć do zwycięzców, jeśli poniesiesz duże straty.

Można się mylić. Właściwie wspaniale jest się mylić. Czemu? Ponieważ jeśli nie możesz się mylić, nigdy nie będziesz miał racji co do rynków. Handel polega na podejmowaniu ryzyka i zarządzaniu nim. Inwestor, który może wcześnie opuścić pozycję przeciw niemu, daje sobie szansę na duże wygrane przy następnej okazji.
Najlepsi inwestorzy dodają do zwycięskich pozycji i używają przystanków do ochrony zysków

Odnoszący największe sukcesy handlowcy, których widziałem, nie tylko szybko obcinali swoich przegranych, ale także pozwalali zwycięzcom biegać i dodawać pieniądze, idąc na ich korzyść. Nigdy nie uśredniają przegranych, ale na pewno osiągną średnią wygranych. Chociaż niektórzy mogą nie chcieć handlować wieloma partiami, myślę, że koncepcja jest bardzo ważna. Kiedy masz zwycięską pozycję, rynek mówi ci, że masz rację. Zbiorowa suma całej wiedzy na rynku jest całkowicie zgodna z tobą. To idealny czas na dodanie kolejnej partii, jeśli dysponujesz dostępnym kapitałem bez nadmiernej dźwigni konta.

Niektórzy inwestorzy nie chcą dodawać po wyższych cenach, ponieważ ma to negatywny wpływ na ich średnią cenę dolara. Jednak inwestorzy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że rynki notujące wyższe obroty mają tendencję do wyższych trendów, a odwrotnie – w przypadku rynków niedźwiedzi. Jeśli znajdziesz się w znakomitej wygranej transakcji i nie widzisz powodu, dla którego miałaby się skończyć, to świetny moment na dodanie. Jeśli chodzi o handel, chcesz kupować wysoko i sprzedawać wyżej lub sprzedawać taniej i kupować niżej. Nie zajmujemy się kompletowaniem spodni i bluzek. Jest to bilet w jedną stronę do niepowodzenia transakcji.

Odnoszący sukcesy handlowcy również używają stopów. Gdy rynek porusza się na ich korzyść, przenoszą stop do poziomu, który ich zdaniem jest poniżej rozsądnego poziomu wsparcia. Czują się dobrze ze stratami lub zyskami, które uzyskają, jeśli zostaną zatrzymani. Pozwalają rynkowi powiedzieć im, czy mają rację, czy nie, i akceptują decyzję rynku!
Znajdź brokera, który może Ci pomóc, kiedy najbardziej tego potrzebujesz

Jeśli masz trudności z dodawaniem do tracących pozycji, musisz porozmawiać o tym z brokerem. Niezależnie od tego, czy jesteś samowystarczalnym przedsiębiorcą internetowym lub brokerem, musisz porozmawiać z brokerem. Jeśli nie masz dostępu do brokera przy obecnym uzgodnieniu handlowym, rozważ znalezienie firmy, która pozwoli ci uzyskać dostęp do jednego, niezależnie od tego, czy jesteś samodzielnym handlowcem internetowym czy handlowcem wspieranym przez brokera.

Jako Starszy Broker w Makris Trading mogę szczerze powiedzieć z pierwszej ręki, jak ważne jest, aby móc poradzić sobie z tymi sytuacjami z kimś, kto jest zainteresowany sukcesem twojego handlu. Czasami jesteśmy w stanie zaoferować wartościoweporady na temat nie dodawania do utraty pozycji. Czasami po prostu pomaga traderowi mówić o handlu w taki sam sposób, w jaki dana osoba mówi swojemu psychologowi o swoich problemach. W końcu to przedsiębiorca wymyśla, co należy zrobić, po prostu głośno komunikując sytuację innemu człowiekowi. Tak czy inaczej, posiadanie wyszkolonego profesjonalisty w chwastach obok ciebie podczas bitwy może mieć ogromną różnicę w najtrudniejszych okresach handlowych i pomoże ci upewnić się, że nigdy nie wrócisz do tego miejsca.

Recent Content

link to Nowy indeks futures śledzi dolara w stosunku do koszyka walut

Nowy indeks futures śledzi dolara w stosunku do koszyka walut

CME Group i Dow Jones Indexes ogłosiły we wtorek uruchomienie nowego indeksu o nazwie Dow Jones CME FX $ INDEX, który, jak twierdzą, da brokerom i traderom futures bardziej efektywny sposób handlu globalnymi walutami względem dolara amerykańskiego. Indeks reprezentuje wartość dolara w porównaniu do koszyka sześciu innych walut międzynarodowych: dolara australijskiego, dolara kanadyjskiego, euro, funta […]
link to 6 nietypowych porad dotyczących zarządzania ryzykiem w handlu kontraktami futures

6 nietypowych porad dotyczących zarządzania ryzykiem w handlu kontraktami futures

W tym artykule omówię sześć metod zarządzania ryzykiem, których inwestorzy zwykle nie biorą pod uwagę, ale powinni aktywnie ćwiczyć podczas handlu na rynku kontraktów futures. Właściwe zarządzanie własnym ryzykiem nie może samo w sobie przynosić obfitych zysków, ale z mojego doświadczenia gwarantuje, że krótkoterminowe transakcje nie spowodują krótkoterminowego zaangażowania na rynkach. Bądź realistą. Poznaj rozmiar […]