İndirim Vadeli İşlem Aracısı Kullanmanın 3 Riski – Forex ticaret eğitimi

İndirim Vadeli İşlem Aracısı Kullanmanın 3 Riski


Komisyon maliyetlerini düşürmek için bir iskonto vadeli komisyoncu ile çalışmayı düşünüyor musunuz? Öyleyse, komisyonun ötesinde, işleminizin “maliyetini” önemli ölçüde etkileyebilecek ek faktörler olduğunu anlamak önemlidir. Ticaret deneyiminizden bağımsız olarak, en düşük komisyon oranlarına sahip çevrimiçi vadeli işlemler komisyoncusu sizin için en uygun seçenek olmayabilir. Bu makalede, bir indirim vadeli işlem aracısı ile ticaret yapmayı seçerken üstlendiğiniz başlıca risklerin üçünü tartışacağım.
Risk 1: Yetersiz Müşteri Hizmeti ve Desteği

Resepsiyon kafa ile sinirli müşteri

Son derece düşük bir komisyon oranı sunan bir indirim vadeli komisyoncusu bulabilirken, bu hizmetle almayı bekleyebileceğiniz müşteri hizmetleri ve destek hakkında daha fazla bilgi edinmek akıllıca olacaktır. Genel olarak konuşursak, bir indirim vadeli aracısı size düşük bir komisyon oranı, çevrimiçi bir ticaret platformu sunar ve başka bir şey değildir. Bu tür bir aracı kurumla insan etkileşimi tipik olarak asgari düzeydedir ve ticaret masası destek personeli bireysel hesaplara çok az ilgi duymakta ya da hiç ilgi göstermemektedir. Müşterilere basitçe emir vermenin ötesinde ek yardım sağlama konusunda teşvik etmeyen maaşlı çalışanlar genellikle bu ticari masaları çalıştırır. Yardım ve bireysel ilgi muhtemelen en çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılamayacak.

Buna karşılık, tam hizmet veren bir aracılıkta, bireysel hesaplardan sorumlu olan aracı kurumlar, müşterilerini ticaretindeki komisyonlardan ayırmaktadır. Bu nedenle, tam hizmet veren bir broker, müşterilerinin pazarlardaki uzun vadeli başarısı, doğrudan brokerin başarısı ile doğrudan ilişkili olduğundan, müşterilerine yardımcı olma konusunda kazanılmış bir ilgisi vardır.

Hesabınızı bir indirim vadeli aracısı ile açmayı seçmeden önce, aşağıdaki soruları göz önünde bulundurun:

İndirim aracısının web sitesi düşerse ve hesabınıza veya ticari kaynaklarınıza erişemezseniz ne olur?
Daha da kötüsü, platform çökerse ve bir işlem yapamaz veya ticaretten çıkamazsanız ne olur?
Ticaret masası telefona cevap vermiyorsa?
Yardım için arayabileceğiniz özel bir kişiniz var mı? Muhtemelen değil.

Hayattaki birçok şey gibi, vadeli işlem sözleşmesi ile, genellikle ödediğiniz parayı alırsınız. Ve fiili işlemlerde kaybedilecek çok fazla para olması muhtemel komisyon maliyetlerinden tasarruf edildiğinden daha fazladır.
Risk 2: Yetersiz Vadeli İşlem Ticaret Kaynakları ve Eğitim

Yine, bir indirim komisyonculuğu genellikle müşterilerine sadece düşük bir komisyon oranı ve bir çevrimiçi işlem platformu sunar. Anahtar vadeli piyasa araştırması ve haberler normalde bu paketin bir parçası değildir. Bu tür bilgiler potansiyel olarak yatırımcıların büyük kazançlar elde etmelerine veya aşırı riskli pozisyonlara girmelerini engellemelerine yardımcı olabilir. Vadeli işlem yaparken, piyasaları etkileyebilecek olayların farkında olmanız çok önemlidir.

Tam hizmet vadeli işlem komisyoncusu ile bu araştırma genellikle tüm müşterilere açık ve fonlanmış hesapları olan ücretsizdir. Ek olarak, bir tam hizmet veren aracı, vadeli işlem ticareti eğitimini onlarla çalışmaya ek bir değer olarak sağlar. Ticaret teknikleri ve pazar fırsatları, günlük pazar araştırması ve video dersleri ile ilgili web seminerleri, çoğu zaman tam hizmetli bir broker ile bulacağınız ancak indirim amaçlı bir broker ile bulunamayacak eğitim kaynaklarından sadece birkaçıdır.
Risk 3: Yetersiz İç Barışı

Son olarak, bir indirim vadeli aracısı ile bir hesap açmadan önce iç huzurunuzu düşünün. Biraz daha yüksek bir komisyon oranı ödemek, esasen birinin hesabını izlemek için fazladan bir göz kümesi satın alabilir. Örneğin, bilgisayar üzerinde bir süre daha uzun süreli bir pozisyona sahip olmak ve bilgisayardan uzak durmak, pazardaki keskin bir yükselişin farkında olmayabilir. Bir tam hizmet vadeli işlem komisyoncusu genellikle bu tür bir durumda müşterisini arayacak, potansiyel olarak bir indirim komisyoncusu muhtemelen kazanmayacak bir miktar para kazanacak ya da biriktirecektir. Peki ya dikkatinizi çeken ya da dikkatinizi işlemden uzaklaştıran beklenmedik bir aile sorununuz varsa? Komisyon, bir fırsatta kaçırılmaya değer bir değere sahip mi yoksa kaçınılması muhtemel bir zarara neden oluyor mu? Bir tam hizmet vadeli işlem komisyoncusu kullanmak komisyonda biraz daha pahalı olabilir, ancak hesabınızı izleyen bir savunucunun elde etmesinin getirdiği konfor çok daha değerli olabilir.

Vadeli işlem ticareti veya deneyimli bir tüccar için yeniyseniz, vadeli işlem aracısı, özellikle de indirimli işlem aracısı ile alım satım hesabı açmadan önce bu üç riski göz önünde bulundurmalısınız. Komisyonda kaydedilen birkaç dolar, sonuç olarak, sonuç olarak size çok daha pahalıya mal olabilir.

Recent Content

link to Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler

Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler

CME Group ve Dow Jones Endeksleri Salı günü, yeni bir endeksin Dow Jones CME FX $ INDEX adında yeni bir endeks piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Endeks, diğer altı uluslararası para birimi sepetine kıyasla doların değerini temsil ediyor: Avustralya doları, Kanada doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni ve İsviçre Frangı. Dow Jones Indexes’ten Albert A. Petronella, “Bu […]
link to Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları

Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları

Bu makalede, altı risk yönetimi yöntemini tartışacağım. Yatırımcılar normalde göz önünde bulundurmayabilir ancak vadeli işlemler piyasasında işlem yaparken aktif olarak pratik yapmalılar. Birinin riskini doğru bir şekilde yönetmek, kendi içinde ciddi kazanç elde etmeyebilir, ancak benim deneyimime göre, kısa vadeli alım satım işlemlerinin piyasalarda kısa vadeli katılım ile sonuçlanmamasını sağlar. Gerçekçi ol. İşlem hesabınızın boyutunu […]