İşlemlere Başlamaya Başlamak için 5 Adım – Forex ticaret eğitimi

İşlemlere Başlamaya Başlamak için 5 Adım


Alternatif varlıklara yatırım yapmanın potansiyel faydalarını zaten biliyorsunuz, ancak paranızı çizgiye koymak için yeterince rahat hissetmeden önce bir rehberliğe ihtiyacınız var. Doğru yolda izlemek için aşağıdaki beş adımı izleyin.
1. Kullanılabilir risk sermayenizi belirleyin.

Zaman ve Para Puzzel Pieces
Vadeli işlemlere zaten ilgi duymuş olabilirsiniz, ancak bu piyasalar mevcut risk sermayenizi verdiğiniz için gerçekten doğru mu? Bu durumda risk sermayesini piyasada kaybedebileceğiniz para olarak adlandırırız. Herkesin karlı olma niyeti olsa da, gerçek şu ki, birçok tüccar piyasada para kaybediyor. Bunu akılda tutarak, işlem yaptığınız parayı kaybetmeniz durumunda yaşam tarzınızı olumsuz yönde etkilemeyecek bir tahsisat düşünmeniz önemlidir. Çoğu yatırımcı, toplam yatırım portföyünün% 5-20’sinden herhangi bir yerin vadeli işlemlere tahsis edilecek makul bir tutar olduğunu düşünür. Ancak, her yatırımcı için şartlar farklıdır ve seçtiğiniz miktarla rahat olmanız önemlidir.
2. Ne kadar zaman ayırabileceğinizi belirleyin.

Muhtemelen, bu pazarlara katılmak için paranız varsa, büyük olasılıkla çalışan bir profesyonel veya yaşamınızı kazandığınız yıllar boyunca kazandığınız rekreasyon zamanınızın tadını çıkarmanız muhtemeldir. Her iki durumda da, zamanınız kendi içinde değerli bir maldır. Gelecekteki işlemlere olan ilginizi geliştirmek için ne kadar zaman harcayabileceğiniz konusunda dürüst bir değerlendirme yapmanız sizin için önemlidir. Günde on dakikanız var mı? Haftada bir saat mi? Bunu bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın ve öz sermaye yatırımlarınızda olduğu gibi kendinizi o zamana bağlı tutun.
3. Yaklaşımınızı belirleyin.

Zaman değerlendirmenize dayanarak yapacak farklı bir seçeneğiniz olacak. Bu pazarları kendi araştırma ve düşüncelerime dayanarak mı ticaret yapmak isterim (a), ya da benim için ticaret kararları almak için emtia ticaret danışmanı (CTA) gibi vadeli işlem ticaret profesyonellerine ertelemek mi istiyorum (b) ?

a) Piyasalar hakkındaki bilgilerimi geliştirme taahhüdüm var ve çevrimiçi ya da bir aracı kurumla kendi kendine yönlendirme yapmak istiyorum.

Vadeli işlemlere olan ilginizi geliştirmek için makul miktarda zaman ayırabileceğiniz ve bilgi edinme arayışına hazır olduğunuza karar verdiniz.

Harika! Aşağıdaki üç adımı izleyin:

Eğitim Merkezimizi ziyaret edin ve Futures & Options 101 ile başlayın.
Günlük pazara genel bakış, analiz ve öneriler sunan güvenilir bir servise abone olun. Tüm bu bilgileri bulacağınız “Insider Market Advisory” ımıza ücretsiz bir deneme sunuyoruz.
İlgilendiğiniz pazarlara ilişkin sözleşme spesifikasyonlarını öğrenin. Bu, doların “kene” değerleri (yani, 10 ABD Doları = Altın: 0.10 ABD doları hamlesi), işlem saatleri ve marj gereklilikleriyle nasıl yorumlanacağını anlamanızı da içerir.

(bölüm 4a’ya atlayın)

b) Kendi kendime alım satım yapacak zamanım yok. Doğru tip “hands-off” yaklaşımını nasıl bulabilirim?

Yalnız değilsin! Yukarıda belirtildiği gibi, birçok yatırımcının yükümlülüğü, vadeli işlem piyasalarını kendi başlarına ticaret yapma zamanı ve çabasını ortaya koymalarını engellemektedir. Mevcut seçeneklerle ilgili fikir sahibi olmak için aşağıdaki üç videoyu izleyin ve sizin için doğru “hands-off” yaklaşımını seçin:

Ticaret Önerileri. Bu seçenek, daha sonra lisanslı vadeli işlemler aracısı tarafından hesabınızda gerçekleştirilen profesyonel yatırımcıların özel işlem önerilerini içerir. Bu hesap türü için minimum tutar genellikle 5.000,00 – 25.000,00 ABD Doları arasındadır.
Otomatik Ticaret Stratejileri. Bu yaklaşım alım satım kararlarını alım / satım sinyalleri için belirli kurallar içeren mekanik bir programa karşı korur. Bu programlar genellikle profesyonel tüccarlar, geliştiriciler ve / veya matematikçiler tarafından geliştirilir. Bu seçenekle Ticaret Tavsiyesi arasındaki en büyük fark, insan duygularının olmaması – korku / açgözlülük / vb. Minimum hesap boyutları genellikle 5.000,00 – 25.000.00 arasındadır.
Yönetilen Vadeli İşlemler. Bu tür bir “hands-off” yaklaşımıyla, fonlarınız doğrulanabilir bir performans kaydı ve yönetim altındaki varlıklar (AUM) ile kayıtlı bir Emtia Ticaret Danışmanı (CTA) tarafından yönetilir. Bu danışmanlar genellikle performans için teşvik ücretlerinin yanı sıra% 1-5 yönetim ücreti alırlar. Minimum hesap boyutları genellikle 50.000 ABD Doları’ndan başlar.

(bölüm 4b’ye atlayın)
4. Harekete geçin.

a) Vadeli işlem sözleşmesi simülasyonu ile işlem yapma alıştırması yapın.

Eğitim Merkezimiz, vadeli işlem araştırmalarını ve ilgilendiğiniz pazarların sözleşme şartnamelerini inceleyerek ve yorumlayarak rahatladınız. Güven kazanmaya yönelik bir sonraki adım, sizin tarafınızdan şekillendirilmiş olan piyasa görüşlerine dayanan uygulama ticaretine başlamaktır. benzersiz gözlemler ve sağlam pazar araştırması rehberliğinde. Dt Pro yazılımımıza ücretsiz bir deneme için kaydolun ve rahat olmanıza yardımcı olmak için video eğitimlerine göz atın.

b) Konforunuza uygun bir ürün için deneme yapın.

4a a bölümündeki videoları izlediniz.Ne tür bir yaklaşımla en rahat edeceğinizi belirlediniz. Şimdi, bir deneme için üçüncü taraf işlem önerileri ve / veya otomatik işlem stratejileri için mevcut seçeneklere göz atın. Yönetilen Vadeli İşlemler CTA’lar kendi başına “deneme” sağlamıyor; Bununla birlikte, vadeli işlemler aracınız uygun açıklama belgelerinin tümünü almanıza yardımcı olabilir.
5. Vadeli işlem hesabınızı açın.

Hesabınızı Makris Trading gibi ilişki odaklı bir vadeli işlem aracısı ile açarak, Insider Market Advisory gibi hizmetlere ve yukarıda belirtilen “hands-off” yaklaşımlarında belirtilen ücretsiz deneme sürümlerinin çoğuna sınırsız erişim elde edersiniz. Hesap açmak ücretsizdir ve canlı pazarlara katılmaya hazır olana kadar rahatlık ve güven kazanmaya devam edebilirsiniz.

Recent Content

link to Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler

Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler

CME Group ve Dow Jones Endeksleri Salı günü, yeni bir endeksin Dow Jones CME FX $ INDEX adında yeni bir endeks piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Endeks, diğer altı uluslararası para birimi sepetine kıyasla doların değerini temsil ediyor: Avustralya doları, Kanada doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni ve İsviçre Frangı. Dow Jones Indexes’ten Albert A. Petronella, “Bu […]
link to Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları

Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları

Bu makalede, altı risk yönetimi yöntemini tartışacağım. Yatırımcılar normalde göz önünde bulundurmayabilir ancak vadeli işlemler piyasasında işlem yaparken aktif olarak pratik yapmalılar. Birinin riskini doğru bir şekilde yönetmek, kendi içinde ciddi kazanç elde etmeyebilir, ancak benim deneyimime göre, kısa vadeli alım satım işlemlerinin piyasalarda kısa vadeli katılım ile sonuçlanmamasını sağlar. Gerçekçi ol. İşlem hesabınızın boyutunu […]