Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları – Forex ticaret eğitimi

Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları


Bu makalede, altı risk yönetimi yöntemini tartışacağım. Yatırımcılar normalde göz önünde bulundurmayabilir ancak vadeli işlemler piyasasında işlem yaparken aktif olarak pratik yapmalılar. Birinin riskini doğru bir şekilde yönetmek, kendi içinde ciddi kazanç elde etmeyebilir, ancak benim deneyimime göre, kısa vadeli alım satım işlemlerinin piyasalarda kısa vadeli katılım ile sonuçlanmamasını sağlar.
Gerçekçi ol.

İşlem hesabınızın boyutunu öğrenin.
Kaldıraçların bunu nasıl etkileyebileceğini anlayın.
Risk toleransı göz önüne alındığında, uygun bir şekilde sınırlandırıldığından emin olun.

Vadeli işlem brokerinizi kullanın.

Vadeli işlem komisyoncunuzla doğrudan konuşun ve risk yönetimi konusundaki hedeflerinizden bahsedin. Brokerinize, risk toleransınız ve hesap büyüklüğünüz için hangi kaldıraç miktarının sizin için uygun olduğunu sorun. Ticari işlem tarzınızı ve ilgili işlem stratejileri ile riski en aza indirmeye yönelik fikirlerinizi tartışın.

Domino düşmesini durduran el

Samimi bir şekilde konuşarak ve açık, güvene dayalı bir ilişki geliştirerek, brokerinizin riskle ilgili ihtiyaç ve beklentilerinizi net bir şekilde anlamasını sağlayabilirsiniz. Bu, brokerinizin işlemcinizin savunucusu olarak daha iyi hizmet etmesini sağlayacaktır. Bu ek göz kümesine sahip olmak – en az bir profesyonelin gözü değil – hesabınızı izlemek, riski yönetmenize ve vadeli işlem hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir.
Adres riski açık.

Bir ticaret yapılmadan önce risk yönetimi başlamalıdır. Piyasaya girmeden önce sorular bol olmalıdır. Aksine, bir konum belirlendikten sonra çok az soru olması gerekir. İşlem aşamasında riski erken ele alarak, duygular yükseldiğinde hiçbir şeyi şansa bırakmazsınız.
İşlem yaptığınız pazarları öğrenin.

Bazı pazarların herkes için olmadığını ve son derece değişken piyasalara dahil olmanın doğru kapitalizasyon ve kesin bir disiplin gerektirdiğini fark etmek önemlidir. Olumsuz fiyat işleminin etkisini ve bunun hesap bakiyenize nasıl çevrileceğini anlayın. Bu temel anlayışın, belirli bir pazarda işlem yapmadan önce ele alınması gerekir.

Nerede bir ticaret fikri edindiğiniz farketmeksizin, vadeli işlem komisyoncunuzla konuşup konuşmama veya kendi başınıza bir fikir oluşturması farketmeksizin, düşünülen piyasayı anlamak önemlidir. Pazarın nerede olduğunu, piyasanın tipik işlem aralığının ne olduğunu ve ufukta hangi önemli olayların olduğunu (yani, gelecek rapor numaraları, haberler veya diğer temel / teknik bilgilerle ilgili) ne zaman olduğunu anlamak, zamanlama konusunda önemli bilgiler sağlayabilir. belirli işlemlerin ve amacınıza göre uygun olabilecek marjın miktarı. Yine, bu alanda size yardımcı olmak için vadeli işlem brokerinizi kullanın.
Konfor bölgesi içinde işlem yapın.

Basitçe söylemek gerekirse, fazla yorma. Vadeli işlem piyasasında azalan marjlardan tam olarak yararlanmak gerekli değildir. Aynı pazarda birden fazla pozisyona sahip olmak, böyle bir duruşu desteklemek için hesaplarında yeterli sermayeye sahip olan tüccarlar için ayrılmış bir ticaret tarzı olmalıdır. Bana göre, marjınızın öz sermaye oranını% 40’ın altında veya altında tutmak, uygun kaldıraç oranını korumak için iyi bir kuraldır. Birden fazla sözleşmede kazanılan kârın takdir ettiği kadar, aynı ölçekte tahakkuk eden kayıpları bilinçli bir şekilde hatırlayın.
Çok fazla çeşitlilikten kaçının.

Çeşitlendirme genellikle iyi bir şey olsa da, sizin de “çeşitlendirilebileceğini” anlamak önemlidir. Birçok pazarda aynı anda birçok pazarın yanlış tarafında olabileceğiniz için geniş bir spektrumda yükseliş veya düşüş eğilimi yaşanıyorsa, birçok farklı pazar sektöründe pozisyon almak zararlı olabilir.
Sonuç olarak…

Başarı her zaman sadece kar büyüklüğü ile ölçülmez. Aynı zamanda uygun para yönetimine de bağlıdır. Sermayenin korunması ve uygun risk yönetimi piyasada mevcut kalmanın anahtarıdır.

Hiçbir şekilde, riski yönetirken göz önünde bulundurulması gereken tek şey önünüzde koyduğum fikirler. Ancak şunu söyleyeyim, her sene müşterilere ve onların hesaplarına hizmet ettim, bu fikirler en az düşünülmüş, ancak en değerli olanları.

Recent Content

link to Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler

Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler

CME Group ve Dow Jones Endeksleri Salı günü, yeni bir endeksin Dow Jones CME FX $ INDEX adında yeni bir endeks piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Endeks, diğer altı uluslararası para birimi sepetine kıyasla doların değerini temsil ediyor: Avustralya doları, Kanada doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni ve İsviçre Frangı. Dow Jones Indexes’ten Albert A. Petronella, “Bu […]
link to İndirim Vadeli İşlem Aracısı Kullanmanın 3 Riski

İndirim Vadeli İşlem Aracısı Kullanmanın 3 Riski

Komisyon maliyetlerini düşürmek için bir iskonto vadeli komisyoncu ile çalışmayı düşünüyor musunuz? Öyleyse, komisyonun ötesinde, işleminizin “maliyetini” önemli ölçüde etkileyebilecek ek faktörler olduğunu anlamak önemlidir. Ticaret deneyiminizden bağımsız olarak, en düşük komisyon oranlarına sahip çevrimiçi vadeli işlemler komisyoncusu sizin için en uygun seçenek olmayabilir. Bu makalede, bir indirim vadeli işlem aracısı ile ticaret yapmayı seçerken […]