Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler – Forex ticaret eğitimi

Yeni vadeli işlem endeksi dolar para sepetine karşı izler


CME Group ve Dow Jones Endeksleri Salı günü, yeni bir endeksin Dow Jones CME FX $ INDEX adında yeni bir endeks piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Endeks, diğer altı uluslararası para birimi sepetine kıyasla doların değerini temsil ediyor: Avustralya doları, Kanada doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni ve İsviçre Frangı.

Dow Jones Indexes’ten Albert A. Petronella, “Bu yeni para birimi endeksi, Dow Jones Indexes’in kabiliyetlerini ve CME Group’un dağıtım deneyimini ve döviz vadeli işlemlerinde lider rolünü kullanıyor” dedi.

CME Group’un Döviz ve Faiz Oranları Ürünleri Genel Müdürü Derek Sammann, “piyasa katılımcıları, risklerini yönetmek için ABD dolarına karşı bir sepet dolusu para alım satımı yapmakta uzun süredir ilgi duyduklarını” söyledi.

Yeni endeks, vadeli işlem tüccarlarının doları düşürmelerini ve tek bir sözleşme ile küresel risklerini önlemelerini sağlıyor. Tersine ağırlıklandırılmış, yani dolar sepet içindeki para birimleri karşısında güçlendiğinde endeksin düşmesi ve bunun tersi de geçerlidir.

Aynı zamanda inanılmaz derecede likittir, çünkü sepet ve ABD Doları’ndaki altı para birimi, her gün dünya pazarlarında en çok işlem gören şirketlerdir.

Recent Content

link to Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları

Vadeli İşlemlere İlişkin 6 Sıradışı Risk Yönetimi İpuçları

Bu makalede, altı risk yönetimi yöntemini tartışacağım. Yatırımcılar normalde göz önünde bulundurmayabilir ancak vadeli işlemler piyasasında işlem yaparken aktif olarak pratik yapmalılar. Birinin riskini doğru bir şekilde yönetmek, kendi içinde ciddi kazanç elde etmeyebilir, ancak benim deneyimime göre, kısa vadeli alım satım işlemlerinin piyasalarda kısa vadeli katılım ile sonuçlanmamasını sağlar. Gerçekçi ol. İşlem hesabınızın boyutunu […]
link to İndirim Vadeli İşlem Aracısı Kullanmanın 3 Riski

İndirim Vadeli İşlem Aracısı Kullanmanın 3 Riski

Komisyon maliyetlerini düşürmek için bir iskonto vadeli komisyoncu ile çalışmayı düşünüyor musunuz? Öyleyse, komisyonun ötesinde, işleminizin “maliyetini” önemli ölçüde etkileyebilecek ek faktörler olduğunu anlamak önemlidir. Ticaret deneyiminizden bağımsız olarak, en düşük komisyon oranlarına sahip çevrimiçi vadeli işlemler komisyoncusu sizin için en uygun seçenek olmayabilir. Bu makalede, bir indirim vadeli işlem aracısı ile ticaret yapmayı seçerken […]